Kurs podstawowy nurkowania OWD PADI – to kurs dla osób którzy chcą poznać podwodny świat z zachowaniem zasad bezpiecznego nurkowania na co nasi Instruktorzy stawiają bardzo mocny nacisk. Na kursie nurkowania w czasie pierwszych zajęć przekonasz się że można oddychać pod woda co jest uczuciem jakie nigdy nie zapomnisz a czym możesz się pochwalić pośród swoich znajomych . 

Wymagania aby zapisać się na kurs ;

– wiek minimum 10 lat 

– podstawowe umiejętności pływackie 

– oraz chęci i czas 

Struktura kursu; 

– zajęcia teoretyczne 

– basen 

– wody otwarte najczęściej jezioro lub kamieniołom 

Zajęcia teoretyczne, w czasie których poznasz podstawowe zagadnienia fizyki nurkowania fizjologii, medycyny nurkowej a także podstawowe wiadomości o sprzęcie. Cała wiedza przestawiona i opisana jest w  książce PADI i na płycie CD, które otrzymasz na początku kursy od swojego Instruktora. Zajęcia teoretyczne ich sesje zakończone są Quizami, które wypełnia kursant potwierdzając wysoki poziom swojej wiedzy. 

Zajęcia basenowe na których nauczysz się podstawowych niezbędnych procedur bezpiecznego- partnerskiego nurkowania. Ćwiczenia nurkowego pozwolą ci osiągnąć pod wodą pewność działania, a nabyta pamięć mięśniowa uniknąć sytuacji awaryjnych. Ćwiczenia opracowane są w taki sposób aby krok po kroku osiągnąć wymaganą precyzję w postaci pływalności oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach, których nie opanowanie może doprowadzić do lawiny zdarzeń. 

Wody otwarte to wyjazd i prawdziwa przygoda na której zanurkujesz w naturalnym środowisku wodnym. 4 nurkowania kursowe w czasie których upewnisz się, że zajęcia z basenu są dobrze opanowane poprzez ich powtórzenie w płynny i pewny sposób. Na ostatnim nurkowaniu w przypadku dobrych warunków nurkowych osiągniesz głębokość 18 metrów co jest dużym osiągnięciem a poprzez takie wyzwanie nabierzesz pewności siebie także w swoim prywatnym życiu. Powiesz sobie nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych dlatego PADI pozwoli ci dalej kontynuować edukację nurkową poprzez kurs ADVANCE PADI na którym twoja maksymalna głębokość nurkowania to już 30 metrów. 

Kurs OWD można tez przeprowadzić w suchym skafandrze wystarcza jedne zajęcia basenowe na których poznasz techniki i procedury nurkowania w suchym skafandrze. 

Na zakończenie kursu niezbędne jest zaliczenie egzaminu teoretycznego co potwierdzi usystematyzowana wiedzę teoretyczna. 

Pozytywne zaliczenie kursy OWD pozwoli ci nurkować w 180 krajach na całym świecie co potwierdzi certyfikat. Na podstawie certyfikatu będziesz mógł także wypożyczać sprzęt nurkowy i w towarzystwie Instruktora , przewodnika nurkowego  lub partnera nurkowego poznawać tajemnice podwodnego świata. 

Cena kursu 1200 zł i obejmuje ;

– komplet sesji basenowych 

– komplet sesji teoretycznych

– cztery nurkowania w wodach otwartych

– oryginalne materiały szkoleniowe

– książka do rejestracji nurkowań – logbook

– wejścia na basen

– wypożyczenie kompletnego sprzętu do nurkowania na czas szkolenia włącznie z płetwami, maską i fajką

– certyfikat 

– egzamin końcowy 

Nie wliczone w cenę; 

–  bilet wstępu na teren bazy nurkowej około 30 zł/ dzień,  paliwo na dojazd do jeziora i powietrze – butle około 40 zł/ dzień  

Nie czekaj zapisz się dzisiaj się na kurs aby przełamać swoje słabości i poznać nową ekscytującą przygodę. Wyślij formularz po prawej >>>